امتیاز دادن

کوکو سبزی صحرایی (کوهی)

کوکو از فرآورده های خاص آشپزی ایرانی است و تنوع آن می تواند بی پایان باشد.

کوکو نوعی خاگینه یا املت است، با این تفاوت که در خاگینه، تخم مرغ پوسته مواد درونی را تشکیل می‌دهد و در کوکو، تخم مرغ ملاتی است که مواد کوکو را به هم می‌چسباند.

فصل بهار، فصل رویش انواع گیاهان در دشت و کوه و صحرا می باشد. این روزها، در کوه ها و دشت های سرسبز تفرش (استان مرکزی) انواع سبزی صحرایی (سبزی کوهی) یافت می شوند. این گیاهان کوهی به دلیل شرایط طبیعی رشد، عطر و طعم فوق‌العاده ای دارند و در انواع غذاهای بهاری مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از غذاهای محلی تفرش که با سبزی صحرایی تهیه می شود، کوکو سبزی صحرایی است. این کوکو با انواع سبزی نظیر غازیاغی ، کَدوغَک، گَزَرَک، شِنْگ، سیرَک، تره کوهی و… تهیه می شود.

 

مواد لازم برای ۴ نفر

سبزی صحرایی (کوهی)………. ۳ لیوان، خرد شده

تخم مرغ………۵ عدد

آرد گندم……… ۱ قاشق غذاخوری

نمک و زردچوبه………. به میزان لازم

روغن……… به میزان لازم

سبزی صحرایی : مخلوطی از غازیاغی(غازیاقی)، گَزَرَک، شِنْگ، کَدوغَک (کدوقک)،نسبت سبزی ها به یک اندازه بوده ولی به دلخواه می توانید تغییر دهید.

 

طرز تهیه کوکو سبزی صحرایی (کوهی)

سبزی ها را پاک کرده، بشویید. سپس روی پارچه تمیزی قرار داده تا آب اضافه آن گرفته و خشک شود. پس از خشک شدن سبزی، با کارد تیز، روی تخته خرد کنید. سبزی کوکو بهتر است، ریز خرد شود.

امروزه سبزی را چرخ می کنند، اما سبزی چرخ شده، غالباً آب می اندازد و کوکو را لیتی (نرم و له شده) می کند. اگر سبزی کاملا خشک باشد، می توان به راحتی آن را چرخ کرد.

سبزی خرد شده را درون ظرف (کاسه بزرگ) ریخته و نمک و زرد چوبه و یک قاشق غذاخوری آرد گندم را روی سبزی ریخته و با قاشق بهم بزنید تا آرد به همه سبزی بچسبد.

علت اضافه کردن آرد: آرد باید به خوبی با سبزی مخلوط شود. وجود آرد باعث می شود که تخم مرغ به خوبی به سبزی ها چسبیده و مایه یکدست شود. در غیر این صورت، هنگام ریختن مایه کوکو در تابه، تخم مرغ ها به کف تابه رفته، یک روی کوکو تخم مرغ زیادی دارد و روی دیگر کوکو بدون تخم مرغ در روغن سرخ می شود.

می توانید آرد و نمک و زردچوبه را از ابتدا با تخم مرغ مخلوط و بهم زده، سپس به سبزی اضافه کنید.

تخم مرغ ها را در ظرف دیگری شکسته و با چنگال بهم بزنید تا سفیده و زرده کاملا مخلوط شوند. تخم مرغ های زده شده را روی سبزی ریخته و خوب بهم بزنید تا تمامی سبزی کاملا به تخم مرغ آغشته شود.

مقداری روغن را در تابه ریخته و روی حرارت گذاشته تا روغن کاملاً داغ شود (تا مایه به تابه نچسبد و پس از پخت به راحتی از ظرف جداشود) . مایه کوکو را در روغن داغ بریزید، طوریکه تمام سطح تابه را بپوشاند. با پشت کفگیر سطح آن را صاف کرده و مایه را در تابه پخش کنید.

درِ تابه را گذاشته، با حرارت متوسط، اجازه دهید تا لایه زیرین کوکو اصطلاحا ببندد. وقتی قسمت وسط کوکو، پخته شد، کوکو را به اندازه و شکل دلخواه، برش دهید. در این مرحله، اگر روغن کوکو کم بود، اندکی روغن به مرکز ظرف و برش های کوکو اضافه کنید. حرارت را کم کرده، درِتابه را گذاشته، تا کوکو مغز پخت شود.

زمانی که یک روی کوکو سرخ و بافت کوکو پخته و یکدست شد( قابل جابه جایی باشد)، قطعه های کوچک کوکو را به کمک کفگیر، به آرامی برگردانده تا روی دیگر کوکو نیز سرخ شود.

کوکو سبزی صحرایی را با نان یا سبزی پلو میل کنید. در کنار این غذا می توان از سبزی خوردن یا پیاز استفاده کرد.

نوووش جاااان

 

برگرفته از:

کتاب مستطاب آشپزی از سیر تا پیاز، نجف دریابندری

اشتراک این خبر در :