امتیاز دادن

negar_11102016_175749
وب سایت رسمی تفرشیا شب شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و اصحاب با وفایشان را خدمت تمام تفرشیهای عزیز تسلیت عرض مینماید.
اعمال شب عاشورا: شب دهم ، شب عاشورا است و در مفاتیح الجنان در اقبال از این شب ، دعاها و نمازهاى بسیار و با فضیلتهاى بسیار نقل شده است :

۱) صد رکعت نماز : هر رکعت به حمد و سه مرتبه قُل هُوَاللّهُ اَحَدٌ و بعد از آن هفتاد مرتبه بگویید :

سُبْحانَ اللّهِ وَالْحَمْدُلِلّهِ وَلااِلهَ اِلا اللّهُ وَاللّهُ اَکْبَرُ وَلا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلاّ بِاللّهِ الْعَلِىِّ العَظیمِ

و در روایت دیگر بعد از الْعَلِىِّ الْعَظیمِ استغفار نیز ذکر شده است .

۲۹٫jpg

۲) چهار رکعت در آخر شب : در هر رکعت بعد از حمد هر یک از آیه الکرسى و توحید و فَلَق و ناس را ده مرتبه خوانده و بعد از سلام صد مرتبه توحید بخوانید.
۳) چهار رکعت نماز در هر رکعت حمد و پنجاه مرتبه توحید : و این نماز مطابق است با نماز امیرالمؤ منین علیه السلام که فضیلت بسیار دارد و بعد از نماز فرموده ذکر خدا بسیار کنید و صَلَوات بسیار بفرستید بر رسول خدا صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ اله و لعن کنید بر دشمنان ایشان آنچه مى توانید.

۴) در فضیلت احیاءِ این شب : مثل آن است که عبادت کرده باشید به عبادت جمیع ملائکه و عبادت در آن مقابل هفتاد سال است.

۵) حضور در کربلا : اگر کسى را توفیق شد و در این شب در کربلا بود ، زیارت امام حسین علیه السلام را بخواند و بَیتوته نزد آن جناب نماید تا صبح خدا او را محشور فرماید آلوده به خون امام حسین علیه السلام در جمله شهداء با آن حضرت.

اشتراک این خبر در :