اعمال شب عاشورای حسینی

اعمال شب عاشورای حسینی

امتیاز دادن

negar_11102016_175749
وب سایت رسمی تفرشیا شب شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و اصحاب با وفایشان را خدمت تمام تفرشیهای عزیز تسلیت عرض مینماید.
اعمال شب عاشورا: شب دهم ، شب عاشورا است و در مفاتیح الجنان در اقبال از این شب ، دعاها و نمازهاى بسیار و با فضیلتهاى بسیار نقل شده است :

۱) صد رکعت نماز : هر رکعت به حمد و سه مرتبه قُل هُوَاللّهُ اَحَدٌ و بعد از آن هفتاد مرتبه بگویید :

سُبْحانَ اللّهِ وَالْحَمْدُلِلّهِ وَلااِلهَ اِلا اللّهُ وَاللّهُ اَکْبَرُ وَلا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلاّ بِاللّهِ الْعَلِىِّ العَظیمِ

و در روایت دیگر بعد از الْعَلِىِّ الْعَظیمِ استغفار نیز ذکر شده است .

۲۹٫jpg

۲) چهار رکعت در آخر شب : در هر رکعت بعد از حمد هر یک از آیه الکرسى و توحید و فَلَق و ناس را ده مرتبه خوانده و بعد از سلام صد مرتبه توحید بخوانید.
۳) چهار رکعت نماز در هر رکعت حمد و پنجاه مرتبه توحید : و این نماز مطابق است با نماز امیرالمؤ منین علیه السلام که فضیلت بسیار دارد و بعد از نماز فرموده ذکر خدا بسیار کنید و صَلَوات بسیار بفرستید بر رسول خدا صَلَّى اللَّهِ عَلِیهِ وَ اله و لعن کنید بر دشمنان ایشان آنچه مى توانید.

۴) در فضیلت احیاءِ این شب : مثل آن است که عبادت کرده باشید به عبادت جمیع ملائکه و عبادت در آن مقابل هفتاد سال است.

۵) حضور در کربلا : اگر کسى را توفیق شد و در این شب در کربلا بود ، زیارت امام حسین علیه السلام را بخواند و بَیتوته نزد آن جناب نماید تا صبح خدا او را محشور فرماید آلوده به خون امام حسین علیه السلام در جمله شهداء با آن حضرت.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “اعمال شب عاشورای حسینی”قالب وردپرس  php shell indir