برگزاری مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی در سراسر دنیا

برگزاری مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی در سراسر دنیا

امتیاز دادن

🏹گهواره شد تابوت توخون گلو شد قوت تو

شد خاک عالم بر سرم مادر بیا مادر بیا🏹

محفل شیرخوارگان حسینی ساعت ۹ صبح امروزجمعه ۱۳۹۵/۰۷/۱۶در سراسر کشور با روضه خوانی شهادت حضرت علی اصغر(ع) آغاز شده است و در آن مادران با خواندن نذرنامه، فرزندشان را نذر یاری امام زمان(عج) می‌کنند.

در سال ۸۲ اولین مراسم اجتماع شیرخوارگان حسینی در مهدیه تهران برگزار شد، اما اکنون ۳۰۰۰ نقطه در ایران میزبان مراسم شیرخوارگان حسینی هستند.

همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند ، پاکستان ،بحرین، عراق ، عربستان، ترکیه  ، افغانستان و… همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌گردد.

این همایش از سالهای آغازین دهه هشتاد در تهران آغار و به مرور در سایر شهرها نیز گسترش یافت. برای برگزاری این مراسم مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) نیز تشکیل شد. سال ۱۳۹۰ این همایش در بسیاری از روستاها، ۸۰۰ شهر ایران و کشورهای دیگر گسترش یافت. در این همایش مادران و کودکان شیرخوار شرکت می‌کنند و تعداد شرکت کنندگان در آن چندصدهزار نفر تخمین زده شده‌است.

این مراسم که تعداد شرکت کنندگان در آن تنها در شهر تهران در سال ۱۳۹۰ بیش از یکصد هزار نفر تخمین زده شده‌است، در ایران ثبت ملی شده و در خواست ثبت آن در میراث جهانی یونسکو نیز ارائه گردیده‌است.

نظر دهید !!!

نظر شما برای “برگزاری مجمع جهانی شیرخوارگان حسینی در سراسر دنیا”قالب وردپرس  php shell indir