امتیاز دادن

موسیر گیاهی شبیه به سیر و پیاز می باشد.

قسمت خوراکی گیاه موسیر، غده آن می باشد که بویی مطبوع تر از سیر دارد. موسیر چاشنی‌ای اشتهاآور و دارای طبیعت گرم بوده و انواع مختلفی دارد که بهترین نوع آن، رنگ قرمز مسی دارد.

موسیر گیاهی است که به ندرت تولید بذر می کند، ولی در زیر خاک تولید غده هایی می کند که از پایه به هم چسبیده اند. هر غده موسیر از چند حبه تشکیل شده است که برای کشت و تکثیر موسیر از این حبه ها استفاده می شود.

موسیر به عنوان ترشی و ادویه و به صورت خشک یا تازه مصرف می شود.

موسیر را معمولا خشک کرده و پس از ساییدن به عنوان ادویه غذا مورد استفاده قرار می دهند.

البته رایج ترین کاربرد موسیر به صورت خرد یا رنده شده در ماست است که البته پیش از این کار، باید مدتی در آب خیسانده شود . اگر قصد تهیه ماست موسیر را دارید از ماست‌های کم‌چرب به همراه موسیر تازه و کمی پونه و فلفل به جای نمک استفاده کنید. اگر هم به موسیر تازه دسترسی نداشتید می‌توانید از پودر موسیر استفاده کنید. بهتر است پودر موسیر را به صورت خانگی تهیه و در ظروف در‌دار نگهداری کنید.

 

ترشی موسیر

باتوجه به محصور بودن شهرستان تفرش (استان مرکزی) در میان کوههای فلات مرکزی ایران، کوه های این شهرستان هرساله شاهد رویش انواع گونه های گیاهی خودرو است که برخی از آنها کمیاب نیز هستند. از برخی از این گیاهان نظیر موسیر می توان ترشی تهیه کرد.

از موسیر می توان به تنهایی ترشی تهیه کرد یا موسیر را مخلوط با مواد دیگر در ترشی ها به کار برد.

ترشی موسیر با موسیر تازه یا خشک تهیه می شود. موسیر تازه در اواخر بهار به بازار می آید، ولی موسیر خشک همیشه در بازار موجود است.

 

مواد لازم:

موسیر……….به میزان لازم و دلخواه

سرکه و نمک……….به میزان لازم

 

طرز تهیه ترشی موسیر:

برای تهیه این ترشی می توان از موسیر تازه یا موسیر خشک استفاده کرد.

 

۲۰۱

تهیه ترشی موسیر با موسیر تازه

موسیر تازه تندی و تلخی زننده ای دارد که باید آن را اصطلاحا شیرین کرد. برای این کار باید موسیرها را پوست گرفته و به صورت ورقه ای برش زد و دست کم یک شبانه روز در آب نمک رقیق و سپس یک روز در آب ساده خیساند تا تندی آن گرفته شود. سپس در آبکش بریزید تا آب اضافه آن برود. سپس روی پارچه ای تمیز پهن کنید تا کاملا خشک شود. پس از خشک شدن آب موسیرها، در ظرف مناسب ترشی ریخته، به میزان لازم سرکه روی آن بریزید تا روی موسیرها را بگیرد. مقداری نمک روی سطح ترشی برای جلوگیری از فساد ترشی، بریزید و در مکان خنک نگهداری کنید.

حدود یک ماه طول می کشد تا ترشی جا بیفتد و برسد. ترشی تهیه شده با موسیر تازه را بهتر است مدت طولانی نگهداری نکرده و زودتر مصرف کنید.

 

b

تهیه ترشی موسیر با موسیر خشک

موسیر خشک را باید دو تا سه شبانه روز درآب خیساند و هر روز، دو نوبت آب آن را تازه کرد. پس از خیساندن موسیر و زمانی که موسیر اندکی نرم شد و تلخی آن گرفته شد، درآب، جوشانده تا نرم شود. پس از جوشاندن درون آبکش ریخته اندکی نمک روی موسیرها بریزید، اجازه دهید آب اضافه آن برود. سپس روی پارچه تمیزی پهن کرده تا رطوبت اضافه آن از دست برود. پس از خشک شدن موسیرها، ان ها را درون ظرف مناسب ترشی ریخته و به میزان لازم سرکه روی موسیر بریزید، تا حدی که سرکه سطح موسیرها را کاملا بپوشاند. در ظرف را بسته درمحل خنک نگهداری کنید.

این ترشی پس از یک ماه رسیده و قابل مصرف می باشد. ترشی تهیه شده با موسیر خشک را می توان تا یک یا دو سال درمکان خنک،  نگهداری نمود.

 

توجه: ترشی نوعی کنسرو تره بار یا میوه یا برخی مواد دیگر است.

نقش ترشی همیشه تأکید مزه یا تغییر ذائقه است، به همین دلیل هرگز به صورت مستقل خورده نمی شود، بلکه به مقدار کم و در چند رنگ، سر سفره می آید.

 

نوووش جاااان

 

برگرفته از:

کتاب مستطاب آشپزی از سیر تا پیاز، نجف دریابندری

www.bazram.com

www.diyareaftab.ir

هفت گنج

 

اشتراک این خبر در :